Firmanın temelleri, 1985 yılında Bayrampaşa'da "Sağlam Mobilya" adıyla ilk atölye ve mağazanın açılmasıyla atılmış ve burada zamanın trendi olan oymalı yatak odası takımları üretilmiş ve piyasaya sürülmüştür.

90'lı yılların sonlarına doğru firma; günümüzde piyasada pek çok firma tarafından satışı gerçekleştirilen Mutfak Köşe Takımlarını (Ek Bank) Türkiye'de üreten ilk firmalardan biri olmuş ve bu yeni ürün grubuyla birlikte üretim kapasitesini büyütebilmek amacıyla merkez, Esenler Üçyüzlü'ye taşınmış, mutfak köşesi üretimi ve toptan satışı burada gerçekleştirilmiştir.

2003 yılına gelindiğinde de imalat sektörünün zayıflamasıyla birlikte firma; seri mutfak köşesi üretimini durdurmuş, mutfak köşesi takımlarının yanında mobilya aksesuarlarının da toptan satışını yapma ve atölyeyi de bazı ürün gruplarını üretmek dışında sadece müşteri talepleri doğrultusunda tamir ve bakım amaçlı kullanma kararı almıştır.

2008 yılında Esenler Üçyüzlü'deki atölye ve mağaza, Masko Mobilyacılar Kenti'ne taşınmış ve günümüzde de burada faaliyetini sürdürmektedir.

Ürün yelpazesinde yüzlerce çeşit mobilya aksesuarlarını barındıran Sağlam Mobilya, bugün 30 yılı aşkın tecrübesiyle imalatçılardan en uygun ürünü (kalite/fiyat oranı yüksek) alarak tasarımda farklılık oluşturabilecek faktörleri (cila, kulp, döşeme süngeri, kumaş, deri, vs.) müşterilerinin istek ve beklentilerine göre gerçekleştirerek toptan ve perakende olarak müşterilerine hizmet vermektedir.